ZETOR

- limitovaný kalendář 2021 -

K 75. výročí založení značky Zetor jsem vytvořil limitovaný 4 stránkový kalendář pro rok 2021.

Tento kalendář jsem zpracoval od domyšlení prvotního nápadu klienta, přes scénář, produkci, postprodukci fotek až ke grafickému návrhu tištěné podoby kalendáře a finální předtiskové přípravě.

myšlenka projektu

Myšlenka zadavatele byla spojit značku Zetor s dalšími tradičními českými výrobci. Podmínkou bylo představit v kalendáři nejen aktuální modely traktorů Zetor, ale také ty historické, jako odkaz k dlouholeté historii značky. Toto nesnadné zadání vyžadovalo detailní promyšlení jednotlivých scén a vytvoření jednoduše čitelných příběhů, které v epických scénách vyzdvihnou nejen technický půvab ikonických traktorů Zetor, ale také rozmanitost prostředí, ve kterých se pohybují.

přibližná časová náročnost

15 h

konzultace a kreativa

6 dnů

obhlídka lokací a scénář

4 dny 

focení

70 h

postprodukce

scénář

Focení proběhlo během července 2020 na čtyřech lokacích v Čechách a na Moravě: kamenolom Kotouč ve Štramberku, areál Aero Vodochody, letiště v Kunovicích a testovací železniční okruh ve Velimi. 

Velmi důležitou roli ve scénách hraje počasí a světelná atmosféra, která je ale velmi proměnlivá a focení proto musí proběhnout velmi svižně. Z tohoto důvodu bylo potřeba vytvořit velmi detailní obrazový scénář.

postprodukce

I přes detailní plánování scén byla mým záměrem výrazná změna světelné i barevné atmosféry výsledných obrazů. Velmi rozsáhlá postprodukce obsahuje skládání jednotlivě nasvícených částí strojů, úpravu kompozice krajiny, odstranění rušivých prvků, upravení barevnosti a celkové zvýraznění jedinečnosti traktorů Zetor.

grafické řešení kalendáře

backstage

Pro propagaci kalendáře vzniklo také množství zákulisních fotek určených především na sociální sítě zadavatele.

backstage: Václav Novák, Ryan Sweeney, Daniel Bizoň