CITROËN C3R2

- LEGO model -

Jaké by to asi bylo, kdyby po cestách mohla jezdit auta postavená z lega? A co kdyby se takové auto objevilo přímo v soutěži WRC? Klukovský sen, který se dá splnit...

Tento projekt vznikal velmi organicky. Mého bratrance designéra Martina Valu, který se několik let věnuje stavění originálních modelů z Lega, oslovil tovární tým Citroenu, aby jim postavil model jejich WRC speciálu. Mým přáním bylo pokusit se tento výjimečný model vyfotit a zachytit jej v jedinečných vizuálech, který propojí svět Lega s tím reálným. Byl to trochu krok do neznáma, k tomuto tématu jsem nenašel žádné podobné referenční vizuály. Nebylo z čeho se inspirovat, kde se poučit z cizích chyb. 

Při přípravě scén jsme se tedy podívali přímo na reálné prostředí WRC. Načrtli jsme si jednoduchý příběh, ve kterém naše auto projíždí náročnou horskou RZ a následně prochází pečlivým servisem. Pro každou scénu jsme společně vytvořili dioráma, které kombinuje doplňky z lega a reálné materiály a povrchy (kameny, písek, guma simulující asfalt apod.).

V následné postprodukci jsem vyfocený model doplnil o závodní polepy, vytvořil krajinu, reálné světlo a prach a nasimuloval rychlý pohyb. Tedy efekty, které dělají WRC fotky tolik atraktivními. Nakonec jsem vše zapečetil vyrovnáním kontrastů a podtrhnul precizním barevným tónováním.

časová náročnost

40 h

stavba originálního modelu

15 h

kreativa a příprava scén

5 h

focení

25 h

postprodukce

40 %

dokončeny 2 z 5 fotek

postprodukce

Zdrojové fotky použité v montáži.

backstage

Tento projekt je prozatím nehotový, nové vizuály budu doplňovat průběžně. 

Výsledné vizuály jsou naší autorskou tvorbou a nejsou určené pro komerční využití. 
Pokud se chcete dozvětět více o lego tvorbě Martina Valy, navštivte jeho Instagram.